Stok Kartı Nasıl Tanımlanır?

Stok & Hizmet Yönetimi> Stok Kartları menüsünde bulunan +Stok Kartı Ekle butonuna tıklayın.
Açılan pencerede yer alan Genel sekmesindeki alandan Stok Kodu, Stok Adı, Birim bilgisi girebilir,
Tevkifat, Alış ve Satış KDV oranlarını belirleyebilir ve birden fazla barkod atayıp stoka ait açıklama ekleyebilirsiniz.

 • Detay sekmesinde ise alış ve satış fiyat bilgileri başta olmak üzere beş farklı fiyat bilgisi girebilirsiniz. Bununla birlikte seri takibi ve stok kartı durumlarını aktif ve pasif olarak belirleyebilir, stoku hızlı satış ve B2B de görüntüleyebilirPLU barkod atayabilirsiniz.
  Ayrıca belirlediğiniz stok grubuna veya markaya dahil edebilir,
  raf yeri ve raf gözü bilgisiyle depodaki yer bilgisini takip edebilir,
  asgari miktar ve Gtip no belirleyebilir ve son olarak birden fazla özel kod belirleyebilir ve bu özel kodların isimlerini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
 • Alt birimler sekmesinde; birim ürünlerinizi koli, kutu vs içerisinde birleştirebilir bu alt birimi Palet alt birimi içerisine ekleyebilirsiniz şeklinde alt birimleri dilediğiniz şekilde çoğaltabilirsiniz.
  örneğin; 1 adet 0,5 lt su olarak bir ürün tanımladınız fiyatını 2 TL olarak belirlediniz, alt birim olarak koli tanımlayıp içerisinde x 12 şeklinde su ürününü ekleyebilirsiniz. koli alt birimine fiyat belirleyebilirsiniz. Belirlemediğiniz takdirde ürünün birim fiyatı x birim adedi olarak hesaplanacaktır. (2 TL x 12 = 24 TL olarak yansıyacaktır.)
 • alt birimler sekmesinde birim ürünlerinizi belirlediğiniz birim içerisinde birleştirebilirsiniz.
 • Hesaplama sekmesinde stoka ait hacim bilgilerini ekleyebilirsiniz.
 • Alternatifler sekmesinde eklediğiniz stoka alternatif olabilecek stokları ekleyebilirsiniz.
 • Ve son olarak Tedarikçiler sekmesinde ise stoku tedarik ettiğiniz carileri tanımlamanız mümkündür.