.

CSV ile Stok & Hizmet Aktarımı Nasıl Yapılır?

Stok hareket fişi, cari hesap fişleri, teklif, sipariş, irsaliye ve fatura oluştururken yüklü miktarda stok veya hizmet eklemek istediğinizde bu özelliği kullanabilirsiniz.

Stok hareket fişlerinde CSV özelliğini kullanarak stok veya hizmet eklemek için aşağıdaki adımları takip ediniz.
Ana Menü> Stok & Hizmet Yönetimi> Stok Hareket Fişleri menüsüne tıklayarak giriş fişi ekranına gidin, açılan sayfada sağ alt kısımda bulunan ve işaretli olan CSV yükle butonuna tıklayın.

Fişe eklemek istediğiniz Stok veya Hizmet kartları için örnek kullanımda belirtildiği gibi GİRİŞ bölümüne mecburi olarak Stok kodu ve Miktar olmak kısımları eklenmek kaydı ile, “Stok kodu, miktarı, ürünün fiyatı, ürüne dair açıklama” yazarak da, işlem gerçekleştirilebilir.
seçin yapıldıktan sonra Aktar butonuna tıkladığınızda belirtilen Stok veya Hizmete ait detaylar oluşturmak istediğiniz fişe eklenecektir.

Önemli Kısım!
Öncelikle buradaki en önemli unsur ürün kodunun zorunlu alan olduğunun bilinmesidir. Yine burada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise aşağıdaki görselde olduğu gibi GİRİŞ bölümüne önce urunkodu,miktar,fiyat,aciklama alanlarını virgülle ayrırıp bitişik olacak şekilde yazıp ENTER tuşu ile hemen alt satıra geçerek stok ya da hizmete ait kodu, eklemek istediğiniz kadar miktarı, fiyat bilgisini, stok ve ya hizmete ait satıra açıklama eklemek isterseniz açıklamanızı yazmanız gerekmektedir.