.

Mali Mühür Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle kamu sertifikasyon merkezi internet sayfasına https://mportal.kamusm.gov.tr/bp/edf.go adresinden giriş yapınız. Sayfaya giriş yaptıktan sonra ekrana gelen Sertifika Başvurusu Yap butonuna tıklayınız. Açılan başvuru giriş ekranında, başvuru tipini şahıs firması ise Gerçek tüzel firma ise Tüzel seçeneğini işaretleyerek ekrandaki bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurup ardından Giriş butonuna tıklayın. Açılan sayfada sertifika tipini akıllı kart ve kart okuyucu olarak seçtikten sonra sizden istenen bilgiler eksiksiz ve doğru bir biçimde girmelisiniz. Bununla birlikte belirleyeceğiniz güvenlik sözcüğü mali mührünüzde şifre belirleme noktasında lazım olacaktır, lütfen güvenlik sözcüğünü not alın ve unutmayın.

kamu sertifikasyon merkezi İstenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup KVK Kanunu’nun Aydınlatma metnini okuyup işaretleyiniz, ardından Onayla butonuna tıkladığınızda, kaydı tamamlayabilmek için Sms onayı ekranına yönlendirileceksiniz. Sms doğrulama kodunu girin ve başvuru kaydını tamamlayın.

Mali Mühür Başvurusu Ödeme Süreci

Başvuru ödeme süreci için, https://kamusm.bilgem.tubitak.gov.tr/ adresine gidin, ve Online İşlemler butonuna tıklayın. online işlemler ekranı Borç Sorgulama ve Ödeme butonuna tıklayın. mali mühür başvurusu borç sorgulama ve ödeme Gerekli bilgileri doldurun ve Borç Sorgula butonuna tıklayın. Açılacak ekrandan ise, başvuru tutarını seçin ve kredi kartınız ile ödemeyi gerçekleştirin. mali mühür başvurusu ödeme ekranı