Belgelerde Tasarım Şablonları Nasıl Oluşturulur?

Fatura, teklif ve irsaliye gibi tasarım şablonlarını düzenlemek için öncelikle Tasarım Düzenleyici İndir butonu ile FastReport. Community masaüstü uygulamasını indirip çalıştırın.

Bu adımda ise +Tasarım Ekle butonunu kullanarak önce düzenleme yapılacak tasarım türünü belirleyip ardından, Varsayılan Tasarımı İndirip bir önceki adımda kurulumunu yapmış olduğumuz FastReport.Community uygulaması ile indirdiğimiz dosya ile açmamız gerekmektedir.

Aşağıda gösterilen adımları takip ederek, indirdiğiniz tasarım şablonunu FastReport Community uygulamasında açabilir ve üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

Form şablonu tasarım işleminiz bittikten sonra,
daha önce seçmiş olduğunuz tasarım türüne ek olarak, yüklemek istediğiniz tasarımın adını belirtip ardından tasarım dosyası ile hazırladığınız tasarımı
Dosya Seç butonunu kullanarak yükleyebilirsiniz.

Son olarak Tasarım Şablonları menüsünde listelenen tasarımınız üzerinde sağ tıklayıp hazırladığınız tasarımı “Varsayılan Tasarım” olarak belirlemeniz gerekmektedir.
Yukarıdaki adımları takip ederek tasarım şablonunu indirebilir, tasarım şablonunuzu düzenleyeceğiniz FastReport Community uygulamasını çalıştırabilir ve düzenlediğiniz tasarımı tasarım şablonlarınıza yükleyebilirsiniz.