Covid 19 Bulut Teknolojisi ve Rota Cloud ile E-Fatura Süreci

Covid 19 Bulut Teknolojisi Ve Rota Cloud Erp İle E-Fatura Süreci

Dünyada her şeyin sebep sonuç ilişkisi içerdiğini sizlerde iyi biliyorsunuz. Bu günlerde dünya geneli yaşanan sıkıntılar bizleri yeni yaşam koşullarına götürdü ve bazı yeni gelişmelere sahne oldu. Dünya geneli covid-19 salgını sebebiyle birçok çalışma kültürü değişmiştir. Salgın hastalıkla değişen çalışma şartları ile insanlar bu yeni düzene ayak uydurmak zorunda kalmıştır.

 Özellikle evden çalışma kültürü yeni yeni hayatımıza girmeye başlamıştır. Bu sayede aslında evden çalışmanın kolaylıklarını da yeniden keşfetmiş olduk. Bu yeni tecrübe sayesinde insanlar artık işlerini evden idare edebilmenin yollarını da öğrendiler. Evden çalışma konusunda sizlerin işlerini kolaylaştıracak bir programı da sizler ile paylaşacağız.

 Bulut Teknolojisi

 Teknolojik gelişmeler ile birlikte bilgisayardan yapılan işlemlerin de boyutları günden güne artmaktadır. Bu artış bazen bilgisayar kapasitelerini zorlamaktadır. Bu nedenle bulut teknoloji kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.

 Peki, bu bulut teknolojisi nedir? Bu soruyu en sade hali ile yanıtlayacak olursak, kurulum zorunluluğu olmayan ve internet tabanlı uygulamalar ile insanlara kolaylık sağlayan çevrimiçi depolama sistemleridir. Bu depolama sistemi sayesinde bütün verilerinizi ve programlarınızı internet üzerinden bir buluta kaydederek işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca internete bağlanılan her yerden bu verilere ulaşmanız da mümkün olmaktadır.

 Bulut teknolojisi ile aslında çok yeni tanışmıyoruz. Fakat son günlerde başımızdan geçen olayların neticesinde insanlar bulut teknolojisi üzerine ilgisini arttırmış durumdadır. Evden işlerin kolaylıkla yürütülmesi konusunda sizlere birçok kolaylık sağlamaktadır.

 Bulut Teknolojisi Ne Gibi Faydalar Sağlar

 Bireysel olarak çok yüksek bir hafıza alanına ihtiyaç olmadan işlerimizi hallediyor olabiliriz. Fakat kurumsal boyutlarda baktığımızda depolanması gereken ciddi miktarlarda veriler ve bilgiler mevcuttur. Bu verilerin sağlıklı bir şekilde saklanıp istenildiği zaman ulaşılabilir olması gerçekten büyük önem taşımaktadır. İşte bulut teknolojisi sayesinde bu kolaylıkla gerçekleşmektedir.

 Bulut teknolojisini kullanmak aynı zamanda maliyetten tasarrufta sağlamaktadır. Bütün bir iş yükünü kurumların üstünden alan bulut teknolojisi sayesinde maliyetler konusunda da faydalı olmaktadır. Diğer taraftan çoklu yedekleme seçenekleri ile saklanan verilerin güvenliğinden de son derece emin olabilirsiniz.

 Covid 19

 Covid-19 tüm dünya geneli bir salgın hastalıktır ve sonuçları insanlık için maalesef biraz ağır olmuştur. Bu salgın dolayısı ile alınan tedbirler kapsamında evden çalışmaya yönlenen birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Salgın döneminde yapılacak en mantıklı yollardan birisi de budur.

 Dünya çapında şuanda 260 bini aşkın insanın hayatına mal olan bu hastalıktan dolayı dünya düzeni oldukça fazla değişmiştir. Salgından sonra kazandığımız bu alışkanlıkların ve yeni düzenin etkilerinin uzun bir süre devam edeceği aşikârdır.

 Covid 19sürecinde Bulut Teknolojisi

 İşte dünya çapındaki bu salgından dolayı ortaya çıkan ve yoğunlaşmaya başlan evden çalışma yöntemleri, bulut teknolojisine olan ilgiyi iyice arttırmıştır. Hem bireysel hem de firmalar tarafından oldukça fazla tercih edilen bulut teknolojisi covid-19 salgını ile önemini iyice arttırmıştır.

 Özellikle bazı çalışma yerlerinde tedbirlerin uygulanmak zorunda kalınması, geleneksel çalışma yöntemlerinden evden çalışma yöntemlerine dönülmesini sağlamıştır. Bu nedenle de bulut teknolojisi üzerine yapılan yatırımların önümüzdeki yıllarda da artacağı ön görülmektedir.

 Evden Çalışmanın Rahatlığı

 Evden çalışmak bir zamanlar herkesin hayaliydi. Herkes dileği vakitte kalkıp dilediği saatlerde işinin başında olmak isterdi. Şu anda işler tam böyle olmasa da yine evden çalışmanın popülerliği artmış durumdadır.

 Evden çalışma sayesinde, insan içine çıkılmadığı için giyiminize ya da saçınıza dikkat etmenize gerek yoktur. Genelde birçok iş yerinde mevcut olan iş yeri stresinden uzakta dinç bir şekilde çalışma kolaylığı bulunmaktadır. Ayrıca sevdiklerinizin yanında çalışmanın vermiş olduğu mutlulukta ekstra olarak sizleri motive edecektir.

 Bulut Teknolojisi Ve E-Fatura

 E-fatura, elektronik ortamda hazırlanmakta olan faturalara verilen addır. Kâğıt israfına sebep olmadan sunucular sayesinde hem alıcıya hem de satıcıya gönderilen faturalar büyük bir zorluğu ortadan kaldırmıştır.

 E-fatura kullanımın büyük avantajları vardır ve bunların başında maliyetleri azaltması gelmektedir. Bununla birlikte faturalar çok daha hızlı bir şekilde yazılabilmektedir. Sonuç olarak hızlı hazırlanan faturalar sayesinde tahsilatlar da hızlanmaktadır. Dijital ortamda arşivlenen faturalara istediğiniz zaman rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 Size tanıtılacak olan “rota cloud erp” ile bu e-faturalar, evlerinizden kolaylıkla hazırlanabilir. Sonuç olarak evde hazırlamış olduğunuz e-faturaların gönderilmesi de bir o kadar kolay olacaktır.

 Rota Cloud Erp Programı

 Rota Cloud Erp programının avantajlarını saymakla bitiremeyiz. Fakat örnek olması açısından ve sizlerin de daha iyi anlayabilmesi adına birkaç avantajı sıralamakta fayda bulunmaktadır. Öncelikle verilerin yüksek derecede güvenliğinden sorumludur ve bu sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmektedir. Mevcut olan bilgisayarınızda her hangi bir yer kaplamayan veriler tek bir merkezde toplanarak istenildiği zaman ulaşılabilir.

 Aksilikler dahlinde bilgisayarınız çalınsa bile verilerinizin kaybolması ya da çalınması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Sonuç olarak verileri kendiniz saklamaya çalışırsanız başına bir şey gelme ihtimali yüksek iken, bu program sayesinde verileriniz sürekli olarak güvende kalacaktır.

 Otomatik güncellemeler bulunmaktadır. Kurulum gerektirmeyen bir programdır ve her hangi bir şekilde yedek alma ihtiyacınız bulunmamaktadır.