Rota Gib Portal E-Arşiv Entegrasyonu

Gib Portal Nedir?

Gib portal son zamanlarda Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından müşterilere sunulan tamamen ücretsiz fatura kesmeye yardımcı işlemlerden biridir. Gib portal üzerinden yapılan işlemlerin tamamı ücretsizdir. Özellikle earşiv fatura kesme işlemlerinden yararlanmak isteyen kişiler çoğunlukla bu uygulamayı kullanmaktadır. Gib portal üzerinden yapılan işlemler için e-fatura mükellefi olmaya gerek kalmadan fatura kesilmektedir. E fatura düzenleme zorunluluğunun getirilmesi ile birlikte geliştirilen gib portal uygulaması da kullanıma açılmıştır.

 
Gib Portaldan Neden Fatura Kesmeliyim?

Mali mühür ihtiyacına gerek duyulmadan gib portal üzerinden e fatura düzenleme ve earşiv fatura kesme işlemleri rahatlıkla yapılmaktadır. İnternet üzerinden vergi dairesine giriş yapan kişiler sistem içerisinde bulunan bilgileri kontrol ederek manuel olarak fatura kesmektedir. Gib portal üzerinden fatura kesme zorunluluğunun getirilmesi, earşiv fatura kesme ve e fatura düzenleme işlemlerini onaylama sürecini de hızlandırmaktadır.

Gib portal üzerinden yapılan fatura kesme işlemleri tekrar iptal edilemez. Bu portal üzerinden fatura kesimi yapan kişiler için e arşivde saklama süresi 6 aydır. Gib portal üzerinden düzenlenen faturalar indirilerek müşterilere gönderilir. Faturaların kesme ve düzenleme işlemlerinden kişi kendisi yükümlüdür. Gib portal üzerinden yapılan fatura kesim işlemleri tamamen güvenli şekilde yürütülmektedir.
 

Gib Portal Üzerinden Kestiğim Faturaları Nasıl Saklamalıyım?

Gib portal üzerinden kesilen faturalar taraflarca indirilerek saklanmaktadır. Aynı zamanda gib portal üzerinden sisteme kayıtlı olan kişilerin yaptıkları earşiv fatura kesme ve e fatura düzenleme işlemleri yaklaşık 6 ay saklanmaktadır. Bu sürenin sonunda kişi kendisi faturayı indirerek özel olarak saklamakla yükümlüdür.


E Fatura Kesme İşlemleri

E fatura düzenleme ve kesme işlemleri gib portal üzerinden yapılmaktadır. Gib portal faturaların kolay hazırlanması ve kesilmesi için kullanılan uygulamalardan biridir. E fatura düzenleme işlemleri gib portal üzerinden yapılan en kolay işlemlerden biridir. Hızlı ve kolay sonuçlanan bu işlem için kişinin mührü gerekmektedir. Tek tık ile earşiv fatura kesme işlemi yapmak isteyen kişiler gib portal aracını kullanmaktadır. Earşiv fatura kesme uygulaması için yapılan tüm işlemler arşivde 6 ay boyunca tutulmaktadır.

Rota Gib Portal Entegrasyonu

Son zamanların en çok kullanılan programlardan biri olan Rota, gib portal entegrasyonu için en iyi hizmeti veren ve stabil çalışan yazılımlardan biridir.
Rota gib portal entegrasyonu ile e-arşiv fatura kesmek, pek çok avantaj sunmaktadır.
Hızlı ve kolay işlem yapmak isteyen firmalar, Rota üzerinden fatura kesme işlemlerini yapar ve fatura kullanım maliyetini düşürürler.
Zarf ve kargo maliyetini de ortadan kaldıran bu sistem gib portal entegrasyonu için en iyi uygulamalardan biridir.

Gib portalına giriş yapmadan Rota üzerinden fatura kesimi yapmak isteyen firmalar faturalarını kolayca hazırlamış olurlar.
E-fatura (earşiv fatura) hazırlama ve kesme işlemleri için pek çok avantaj sunar.
Rota sistemi, Mali Müşavirlerin de mükelleflerinin e-arşiv fatura sürecini kolaylıkla takip etmelerini sağlar.

Firmalar için avantajlı olan bu sistem tamamen çevre dostudur.
E-fatura (e-arşiv fatura) sistemi ile müşteriler ile satıcılar arasında kolay mutabakat sağlayan bu sistem, gib portalına giriş yapılmadan işlem yapılmasını da sağlamaktadır.

Gib Portala Girmeden Rota Üzerinden Nasıl Fatura Kesebilirim?

Rota üzerinden fatura kesim işlemleri yapmak isteyen firmalar gib portala giriş yapmaya ihtiyaç duymadan kolaylıkla fatura kesebilmektedir.

Rota kullanan firmalar rota üzerinden oluşturdukları sistem hesabı aracılıyla kolay bir şekilde e-fatura (e-arşiv fatura) hazırlayabilmektedir.

Rota gib portal entegrasyonu sayesinde dosyalama işlemlerinin ortadan kalkması da satıcı ve müşteriler için kolaylık sağlamaktadır.

Sisteme giriş yapan firmalar e-fatura kesme bölümünden rahatlıkla fatura kesim işlemlerini yapmaktadır.

Rota Fatura Kesim Avantajları Nelerdir?

Fatura saklama yükümlülüklerini ortadan kaldıran ve dosyalama işlemlerinden kurtaran Rota sistemi, en kaliteli çalışan e-fatura kesim uygulamalarından biridir.
Dijital ortamda kesilen e-fatura (e-arşiv fatura) işlemleri, firmaların sistemlerine otomatik olarak kaydedilmektedir.
Böylelikle tamamen çevre dostu yürütülen işlerden biridir.
Sistem üzerinden giriş yapan kullanıcılar istedikleri faturaya tarih yazarak erişebilmektedir.
Tüm faturaların e-arşiv üzerinde saklanması, fatura işlemlerini ve geçmiş faturalandırmaları takip etmeyi kolaylaştırmaktadır.

E-fatura (e-arşiv) sistemi sayesinde faturaların saklama ve kaybolma derdi de ortadan kalkmaktadır. Sistem içerisinde bulunan arşiv ile istenilen miktarda fatura depolama işlemi yapılmaktadır.
Klasik fatura kesme yöntemlerinin yanı sıra e-fatura tamamen dijital üzerinden kesilmektedir.
Gib portalın yanı sıra saklama süresinin uzun olması da faturaların basımını engelleyerek sistemde rahatlıkla depolamaktadır.
Gib portal aracılıyla hazırlanan faturalar tamamen ücretsiz olarak işleme sokulmaktadır.

Gib Portal Üzerinden E-Fatura Kesim İşlemleri

Son zamanlarda getirilen e-fatura zorunluluğu, kişilerin müşteriler için fatura kesim işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Gelir idaresi başkanlığının sistemi aracılıyla yapılan e-fatura kesim işlemleri sisteme kayıt olan kişilerin hesaplarında saklı tutulmaktadır. Yaklaşık 6 ay süresince saklanan faturalar, kişinin isteği doğrultusunda indirilebilmektedir. Manuel fatura kesim işlemlerinin yanı sıra internet ortamından yapılan fatura kesim uygulaması hem rahatlık hem de müşteriler için kolaylık sağlamaktadır. Fatura adedinin yüksek olması da depolama alanını geniş tutmaktadır.


Firmaların bilgi işlem sistemini kullanarak yaptıkları fatura kesim işlemleri son zamanların beğenilen ve en çok tercih edilen sistemlerinden biri olan Rota sistemini geliştirmektedir. Rota gib portal entegrasyonu sayesinde pek çok kişi e-fatura sistemine geçiş yapmaktadır. Faturaların sistem arşivinde saklanması da her an ulaşılmasını sağlayarak kaybolma riskini tamamen ortadan kaldırmaktadır. E-fatura sistemi aynı zamanda kağıt maliyetlerini de sıfıra düşürerek tamamen çevre dostu uygulamalardan biri olarak hizmet vermektedir.

2 Comments

Comments are closed.